مدیریت زمان ۴ راز دارد آن ها را بیاموزید تا کارهای مورد علاقه تان را به بهترین شکل انجام دهید

مدیریت زمان ۴ راز دارد

مدیریت زمان را بیاموزید تا کارهای مورد علاقه تان را به بهترین شکل انجام دهید

مدیریت زمان چیست؟ مدیریت زمان به چه کاری می آید؟ آیا می خواهید برای سرگرمی ها و کارهای مورد علاقه تان، زمان بیشتری داشته باشید؟ مدیریت زمان برای همه ی ما امری حیاتی است، اما چرا؟

چون همه ی ما از انجام دادن فعالیت هایی خاصی لذت می بریم. کارهایی مثل مطالعه کردن، تماشای یک فیلم، رفتن به پارک، ملاقات کردن دوستان و…

بعضی اوقات آنقدر کار برای انجام دادن دارید که نمی توانید به این کارها رسیدگی کنید. از طرفی اگر از آن ها غفلت کنید، دچار خستگی مفرط خواهید شد. پس چه باید کنید؟

شما می توانید به وسیله ی یک سری از فنون قدرتمند و اثربخش، در روز زمان هایی را برای فعالیت های مورد علاقه تان ذخیره کنید.

مدیریت زمان ۴ راز با ارزش دارد:

۱- اولویت بندی  کردن:

بدانید که باید کارهای مهم را نسبت به فعالیت های فوری در ارجحیت قرار دهید.

اکثر ما عادت کرده ایم که فعالیت های مهم را در حاشیه قرار داده، به فعالیت های فوری بها دهیم! در واقع معمولا بیشتر به فوری ها عکس العمل نشان می دهیم.

شرط اصلی اولویت بندی کردن این است که، به جای منفعل بودن، فعال و پویا باشید. مسئولیت های مهم، بیش از فعالیت های دیگر ما را به اهداف بلند مدت خود نزدیک می کند.

در طول روز این سوال اعجاب انگیز را از خودتان بپرسید:

آیا دارم از زمانم بهترین بهره را می برم؟

چرا گفتیم سوال اعجاب انگیز؟ به این دلیل که این سوال شما را به سمتی می برد که فعالیت بجا را در زمان صحیح آن انجام دهید.

۲- شدیدا از اهمال کاری بپرهیزید

اهمال کاری دقیقا به چه معنی است؟

اهمال کاری به این معنی نیست که هیچ کاری انجام ندهید، بلکه به این معنی است که کارهای در اولویت پایین و آسان را انجام دهید و فعالیت های مهم و سخت را کنار بگذارید!

سعی کنید  کارهای مهم را شروع کرده و انرژی خود را روی آن متمرکز کنید.

۳- مهارت سازماندهی را در خود تقویت کنید

سازماندهی کردن ابتدا در ارتباط با سر و سامان دادن به محیط کار است. هر وسیله ی نامربوط به کار خود را از میز کارتان دور کنید. در این صورت یک فضای مناسب برای تمرکز کردن خواهید داشت تا کارها را سریع تر به اتمام برسانید.

اما سازماندهی به معنای دوم آن، یعنی داشتن یک برنامه ی دقیق برای انجام فعالیت های روزانه. هردو این سازماندهی ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

۴- واگذار کردن وظایف

اکثر ما انسان ها تصور می کنیم که خودمان، کار را بهتر از هر فرد دیگری انجام می دهیم. به همین علت برایمان سخت است که کاری را به کسی واگذار کنیم.

 اما اگر بدانید که در چه زمان هایی می توانید کاری را به دیگری محول کنید (به طوری که نتیجه مورد رضایت باشد) ، کارآیی بیشتری خواهید داشت و زمان بیشتری را نیز ذخیره خواهید کرد.

با اجرای این فنون شما قادر خواهید بود تا بهترین مدیریت زمان را داشته باشید و از فرصت های زندگی خود، بیشترین استفاده را ببرید. 

راز بهتر زندگی کردن مدیریت زمان است.

از شما دعوت می کنیم تا کتاب با ساعت مچیت معجزه کن نوشته شده توسط محمد تبریزی و بیتا برادران هزاوه را که شامل آموزش تکنیک های بسیار پیشرفته ی مدیریت زمان و زندگی می باشد، همین امروز تهیه نمایید تا شاهد معجزات بی شمار حاصل از پیاده سازی فنون مدیریت زمان آموزش داده شده در کتاب با ساعت مچیت معجزه کن در زندگی خود باشید.

کتاب مدیریت زمان و زندگی | با ساعت مچیت معجزه کن | کتاب | مدیریت زمان | برنامه ریزی | کنکور | برنامه ریزی درسی | برنامه ریزی روزانه | اهمال کاری | هدف گذاری | مشاوره | روانشناسی

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »
[google-translator]