غر زدن را متوقف کنید

غر زدن را کنار بگذارید

غر زدن را متوقف کنید و گفتگوی صحیح را بیاموزید. این مقاله در مورد عواقب غر زدن در ارتباطات به خصوص ارتباط با همسر است. غر زدن راه صحیحی برای ابراز احساساتتان نیست. کسی که غر می زند نمی تواند مقصود خود را به خوبی به همسر خود برساند. غر زدن یک نوع انتقام گیری است نه بیان احساس. در این مقاله ی آموزشی توضیحاتی در مورد غر زدن خواهید خواند. اگر همسرتان غر می زند بعد از این که خودتان این مقاله را مطالعه کردید، خواندن آن را به همسرتان هم پیشنهاد کنید.

غر زدن را

متوقف کنید!

غر زدن یک اشتباه بسیار بزرگ در ارتباط با همسر وجود دارد. بسیاری از افراد با این مشکل و یا بهتر بگوییم اشتباه درگیر هستند. اگر شما این اشتباه‌ را بشناسید و جلوی آن‌ را بگیرید در واقع خیلی از راه را پیش رفته اید. یعنی زمانی که متوجه این اشتباه می شوید، می توانید هشیارانه رفتار کنید و زندگی بدون دعوا با همسر خود داشته باشید. غر زدن نمونه ی بارز این اشتباه است. پس به این اشتباه توجه کنید تا برایتان تلنگری باشد و زمانی که این اشتباهات پیش آمد به خودتان یادآوری کنید که از آن دوری کنید. همچنین می توانید این مقاله را به کسی که غر می زند ارائه کنید تا مطالعه کند و آگاه شود.
این اشتباه در مورد بیان نکردن احساسات خود به همسر است. در ادامه در مورد آن صحبت می کنیم.

بیان نکردن احساسات خود به همسر چه عواقبی دارد؟

بسیاری از افراد به‌جای بیان احساسات، آن را بیان نمی‌کنند. بسیاری از خانم‌ها مرتکب این اشتباه می‌شوند. مخصوصاً خانم‌هایی که در فرهنگ خانوادگی خود یاد گرفته‌اند که احساسشان را بیان نکنند. یاد گرفته‌اند اگر حرف بزنند مرد خانه عصبانی و یا ناراحت می‌شود. و برای جلوگیری از آن، احساس خود را بیان نمی‌کنند و خیلی راحت از کنار آن رد می‌شوند. البته علاوه بر خانم‌ها آقایان نیز گرفتار این اشتباه می شوند. چرا که می خواهند از بحث و دعوا دوری کنند. در واقع تجربه ی افراد به آن ها می گوید که در پی ابراز احساساتشان بحث و نزاع به وجود می آید. دلیل آن هم ندانستن نحوه صحیح گفتگو در مورد احساسات است.
با این حال در بعضی از مواقع به‌جای احساس خود، قضاوت خود را بیان می‌کنند، سرزنش می‌کنند و غر می‌زنند. به طور مثال می گویند: ” تو من رو عصبانی می کنی.”، “همش باعث ناراحتی من میشی!”. این غر زدن‌ها در خانم‌ها به وفور دیده می‌شود و بسیاری از آقایان از این موضوع گلایه دارند.
غر زدن:

در بسیاری از مواقع ممکن است غر بزنید، تنها به این دلیل که همسر خود را محکوم کنید و خشمی را که از همسر خود دارید خالی کنید. در واقع غر زدن یک نوع انتقام‌گیری است نه بیان احساسات. اما غر زدن به‌جای آرام کردن شما، می‌تواند وضعیت را بدتر نیز کند و همسر شما در مقابلتان جبهه گرفته و هیچ مسئله‌ای حل نمی‌شود. در نتیجه هیچ نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت. پس سعی کنید به‌جای اینکه غر بزنید، سرزنش کنید، دعوا و دادوبیداد راه بیندازید، احساسات خود را به شکل درست بیان کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »
[google-translator]