زبان بدن چیست؟ نقش زبان بدن در گفتگو با همسر چیست؟

زبان بدن چیست؟ نقش زبان بدن در گفتگو با همسر و ابراز احساسات

تحقیقات نشان می‌دهند که:
۵۰ درصد پیام‌هایی که دیگران از ما دریافت می‌کنند، از زبان بدن ماست.
۳۸ درصد پیام‌ها از طریق لحن صدا منتقل می‌شود و 7 درصد پیام‌ها از کلماتی که ما می‌گوییم، دریافت می‌گردد.
این موضوع در ارتباط زوجین بسیار مهم است. در این مقاله خواهید دید که چطور باید از زبان بدن خود در ارتباط با همسرتان استفاده کنید.

زبان بدن چیست؟

نقش زبان بدن در گفتگو و ابراز احساس

تحقیقات نشان می‌دهند که:

۵۰ درصد پیام‌هایی که دیگران از ما دریافت می‌کنند، از زبان بدن ماست.

۳۸ درصد پیام‌ها از طریق لحن صدا منتقل می‌شود و ۷ درصد پیام‌ها از کلماتی که ما می‌گوییم، دریافت می‌گردد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید زبان بدن نقش بسیار مهمی در انتقال احساس و افکار ما دارد.

آیا می بایست در ارتباط با همسرتان زبان بدن خود را تغییر دهید؟

و یا بهتر است که زبان بدن شما با احساستان هماهنگ باشد؟

بسیار اتفاق می‌افتد که ما می‌خواهیم احساس و هیجان خود را بیان کنیم، اما با زبان بدنمان مطابقت ندارد.
دلیل این موضوع این است که یاد نگرفته‌ایم احساسمان را بیان کنیم. خیلی از مهارت‌ها وجود دارند که متأسفانه نه در خانواده نه در مدرسه و نه در هیچ جای دیگر آموزش داده نشده است. به همین دلیل مهم است که بدانیم زبان بدن یکی از مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی است. پس باید بتوانیم احساس خود را با زبان بدنمان مطابقت دهیم. برای مثال دیده می‌شود که برخی از افراد وقتی عصبانی و یا ناراحت می‌شوند می‌خندند و حرف می‌زدند و یا پوزخند می‌زنند. این نوع زبان بدن تأثیرات منفی بر فرد مقابل می‌گذارد.

این موضوع باعث می‌شود که همسر شما به‌درستی شما را درک نکند و متوجه مسئله نشود. او متوجه نخواهد شد که واقعاً شما ناراحت، عصبانی و یا خوشحال هستید. خجالت می‌کشید و یا احساس ترس و نگرانی می‌کنید و …

بنابراین به این موضوع مهم توجه کنید که زبان بدن شما با احساسات شما باید مطابقت داشته باشد. لزومی ندارد وقتی عصبانی هستید بخندید و یا لبخند بزنید. در غیر این صورت عمق احساس شما درک نخواهد شد.
مقابل همسر خود بنشینید، ارتباط چشمی برقرار کنید و در مورد احساستان صحبت کنید. اما لازم نیست لبخند بزنید، بخندید و یا عکس‌العمل خاصی داشته باشید.

اگر می‌خواهید عشق و علاقه ابراز کنید نیز نباید زبان بدنتان با این احساس مغایر باشد و باید آن‌ها را هماهنگ کنید. مثلاً گاهی کسی ناراحت است و پوزخند می‌زند و می‌خواهد با این کار به همسرش نشان دهد که تو باید بفهمی چقدر از دستت عصبانی‌ام.

اما این کار کاملاً اشتباه است. در واقع کسانی که این کار را انجام می‌دهند می‌خواهند احساس خود را پنهان کنند و به خاطر این پنهان‌کاری است که زبان بدن با احساس کاملاً متفاوت است. پس هنگام ابراز احساسات و حرف زدن در مورد آن همانی باشید که هستید. لازم نیست خود و یا زبان بدنتان را تغییر دهید. ظاهر بدن خود را تغییر ندهید زیرا این کار فقط باعث می‌شود که توسط همسر و یا طرف مقابلتان درک نشوید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »
[google-translator]