رویا پردازی ، داشتن رویاهای کودکانه می تواند تحول بزرگی در زندگی شما ایجاد کند.

رویا پردازی

داشتن رویاهای کودکانه می تواند تحول بزرگی در زندگی شما ایجاد کند.

اگر در رویا پردازی های شما محدودیت هایی وجود دارد، فقط و فقط خودتان آن ها را به وجود آورده اید. کودکی خود را به یادآورید. یادتان می آید که چه افکار و تخیلاتی داشتید؟ ما در رویا پردازی های کودکی رخ دادن هر چیزی را ممکن می دانستیم. می توانستیم دنیایی را تصور کنیم که شخصیت اصلی آن باشیم و بقیه ی اتفاقات حول محور خواسته های ما رخ دهند.

در کودکی می توانستیم تصور کنیم که با دوستانمان در حال بازی و خنده و شادی هستیم. این دنیا فرصتی بود تا همه ی چیزهایی را که دوست داشتیم، بازی ها، آدم ها، شادی، قدرت و … را تصور کنیم. تخیلات کودکانه فوق العاده هستند.

اما زمانی که بزرگتر شدیم این تخیلات از دید دیگران خیلی جالب به نظر نمی رسیدند. آن ها می دیدند که ما یک نوجوان و جوان هستیم. یک جوان هیجانی و شاد. قبلا هم خودشان همینطور بودند.

اما شروع کردند به گفتن جملاتی مانند: “کی می خوای بزرگ بشی”، “سعی کن بزرگ بشی”، “به اندازه ی سنت رفتار کن”، “تو واقعیت زندگی کن” .

احتمالا آن ها نمی دانستند که رویا پردازی چقدر اهمیت دارد و همینطور نمی دانستند که برای موفقیت و شادی ما در آینده چقدر اثربخش و حیاتی است. آن چه که آن ها نمی دانستند این بود که رویاها هیچ وقت به کلی نابود نمی شوند. ممکن است ضربه بخورند و آسیب ببینند اما هیچ وقت نمی میرند.

رویاها فقط در پس ذهن شما به خواب عمیقی فرو رفته اند. آن ها منتظر روزی هستند که به اصطلاح، خودی نشان بدهند.

الان وقت این است که رویاهای خود را از خواب بیدار کنید و به یاد آورید که جادوی زمان جوانی شما چطور عمل می کرد. روزهایی را به یاد بیاورید که از نظر شما هیچ چیز غیر ممکنی وجود نداشت.

الان زمانی هست که باید رویاها را بیدار کنید و همانطور که همیشه دوست داشتید شاد و خوشحال زندگی کنید. باز هم می گوییم، محدودیت ها فقط و فقط از طرف خودتان به شما تحمیل می شوند.

مغز شما هیچ گونه محدودیت و غیرممکنی را نمی شناسد. هر چیزی را که شما متقاعدش کنید، باور می کند.

به طور مثال همین حالا یک موش بسیار بزرگی را که در کنار یک فیل بسیار کوچک در حال صحبت کردن است و هم زمان ماکارونی می خورد، تصور کنید.

مطمئنا توانستید این صحنه را تصور کنید. پس دقیقا چرا رویاهای خود را آزاد نمی گذارید؟ چه چیزی مانع شما شده است؟

اکثر افراد آن طور زندگی نمی کنند که واقعا دوست دارند. به این دلیل که خیلی فکرهای بزرگی نمی کنند و به ذهن خود اجازه نمی دهند که رویا پردازی کند.

کلید اصلی برای رسیدن به اهداف و هرچیزی که در زندگی می خواهید این است که تعریف خود را از ممکن ها تغییر دهید. باید بر روی آن چیزی که واقعا می خواهید در زندگی برای شما اتفاق بیفتد، تمرکز کنید.

این دقیقا همان چیزی هست که شما نیاز دارید. باور داشته باشید که هر چیزی ممکن است و بر روی خواسته ها، آن چه که می خواهید باشید و آن چیزی که قصد دارید انجام دهید تمرکز کنید. ذهنتان شما را به این نقطه خواهد رساند.

اهداف خود را تعیین کنید. یادتان باشد بزرگ فکر کنید و بزرگ عمل کنید.

کتاب | مدیریت زمان | کتاب مدیریت زمان | برنامه ریزی | خانواده | برنامه ریزی درسی| کنکور | مشاوره | مشاور | روانشناسی

5/5 - (6 امتیاز)
دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »
[google-translator]