هدف ، رسیدن به اهداف با ۱۰ راز افراد موفق

هیچ موفقیت پایداری شانسی به وجود نمی آید! افراد هدفمند و موفق رفتارهای به خصوصی دارند که باعث موفق شدن آن ها می شود. در این مقاله با 10 راز افراد موفق آشنا می شوید. الگوگیری از افراد موفق یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به اهداف زندگی است.

هدف

رسیدن به اهداف با ۱۰ راز افراد موفق

نکته ای که در زندگی بسیار مهم می باشد، این است که هیچ وقت به طور شانسی و تصادفی به هدف بزرگی نمی رسید. افراد موفق به صورت متفاوتی فکر می کنند. همچنین به شکل متفاوتی رفتار می کنند.

آن ها در راه رسیدن به هدف خود، مسیر متفاوتی را طی می کنند و به این صورت خودشان را از افراد دیگر متمایز می گردانند. افراد موفق الگوهای رفتاری و خصوصیاتی شبیه به یکدیگر دارند.

خبر خوب این است که با الگوگیری از افراد موفق می توانید مثل آن ها به اهداف خود برسید. اگر با ویژگی ها و عادات افراد موفق آشنا شوید و شما هم مثل آن ها عمل کنید، دست یابی به اهداف اصلا مسئله ی ناممکن و بعیدی نیست.

نیازی نیست به قول معروف کوه جا به جا کنید. کافیست یک سری کارها را به طور روزمره انجام دهید تا جزو عادات شما شوند. انجام این کارها شما را به هدف نزدیک می کند.

هدف چیست؟

یکی از مسائل مهم در رسیدن به اهداف این است که قبل از هر چیزی بدانید هدف چیست؟ هدف شرایط و وضعیتی است که می خواهید در زمان مشخص و معینی به آن برسید. مثلاً می خواهم تا سال دیگر همین موقع به مکالمه زبان انگلیسی در حد کامل مسلط شوم. هدف زمان مشخص و دقیقی دارد. اگر برای هدفتان زمان دقیقی تعیین نکنید، تلاشی هم در رسیدن به آن نخواهید کرد. هدف می تواند در زمینه های مختلف شغلی، تحصیلی، روابط و … باشد.

شرایط مهمی که اهداف باید داشته باشند!

هدف روشن و شفاف است نه کلی و مبهم. هدف می تواند کوتاه مدت یا بلندمدت باشد. به طور مثال مرتب کردن اتاق تا عصر امروز یک هدف روزانه است. بنابراین اهداف از روزانه تا سالانه متفاوت می باشند. اما فرقی نمی کند که هدف کوتاه مدتی داشته باشید یا بلند مدت. در هر دو صورت باید عادت های رفتاری افراد موفق را در خود شکل دهید تا در قدم برداشتن به سمت اهدافتان تبدیل به فردی حرفه ای شوید. 

هدف | اهداف | اهداف افراد موفق | هدف افراد موفق

در ادامه ی مقاله ۱۰ کار ساده ای را که روزانه افراد موفق انجام می دهند، شرح داده ایم:

۱- افراد موفق ثبات دارند.

این افراد تمرکز بسیار زیادی بر روی هدف دارند. به اصطلاح از این شاخه به آن شاخه نمی پرند! به همین دلیل برنامه ی ثابتی را طراحی می کنند. برنامه ثابت این امتیاز را دارد که هدف های مهم و فعالیت های مربوط به آن ها را در اولویت قرار می دهید. از این طریق سریعتر به اهداف خود خواهید رسید و زندگی پرثمری خواهید داشت.

۲- افراد موفق هدف های روزانه تعیین می کنند.

آن ها برای هر روز خود اهداف کوتاه مدت تعیین می کنند. بهترین زمان ها برای تعیین اهداف روزانه، شب قبل از خوابیدن و یا صبح به محض بیدار شدن است. حتی اگر هدف بلندمدتی دارید باید آن را به قدم های کوچک تبدیل کنید. این قدم های کوچک همان اهداف روزانه هستند که باید آن ها را به انجام برسانید.

هدف گذاری و برنامه ریزی | آموزش هدف گذاری |

۳- افراد موفق روابط مناسبی را با دیگران به وجود می آورند.

افراد موفق معمولاً به دنبال افراد موفق دیگر می گردند و با آن ها دوست می شوند. انسان ها تاثیر بسیار زیادی از دوستان نزدیک خود می گیرند. شخصیت هرکسی را می توان از دوستان نزدیکش شناخت. پس در پیدا کردن دوست دقت بیشتری به خرج دهید. در هر حوزه ای که فعالیت می کنید با افراد موفق مربوط به آن حوزه در ارتباط باشید.

۴- افراد موفق هوش هیجانی بالایی را از خود بروز می دهند.

آن ها به دنبال پاسخ مشکلات هستند و به پیشرفت کردن فکر می کنند. زمانی که مشکلی به وجود می آید، می توانند هیجانات خود را کنترل کنند و سپس به دنبال راه حل باشند. در واقع توانایی حل مسئله بالایی دارند. سعی کنید در شرایط دشوار اضطراب خود را کنترل کنید و به راه حل آن مسئله فکر کنید. چون مسیر رسیدن به هدف همیشه کاملاً هموار نیست.

۵- آدم های موفق دست به کار می شوند.

وقتی دست روی دست بگذارید و اجازه دهید که احساس شکست شما را به عقب بکشاند، هیچ اتفاق خوبی نمیفتد. هیچ مشکلی حل نمی شود. در عوض وقتی دست به کار شوید، مسیر رسیدن به هدف را پیدا خواهید کرد و به نتایج عالی خواهید رسید. افراد موفق همیشه در حال حرکت هستند. اگر در مسیر هدف خسته شدید، استراحت کنید و بعد از رسیدن به آرامش دوباره شروع به حرکت کنید.

۶- افراد موفق خودگویی های مثبت را تمرین می کنند.

به خودتان بگویید: “من آدم خیلی موفقی هستم.”، “من به اهدافم می رسم.”، “امروز چقدر روز عالی و خوبی هست.” و … زمانی که از این خودگویی ها استفاده کنید، فکرتان آماده می شود تا به شما در راه رسیدن به هدف ها کمک کند. همچنین خودگویی های منفی را کنار بگذارید.

۷- افراد موفق خود را سلامت نگه می دارند.

سلامتی بدن و روان هردو در داشتن یک زندگی شاد بسیار تاثیرگذارند. به نوع تغذیه، فعالیت های بدنی، تفریحات، خواب و دیگر عوامل سلامتی توجه بیشتری کنید. هرگز سلامتی خود را فدای چیزی نکنید. چون در نهایت به نتیجه مطلوبی نمی رسید. وقتی بدن و روان سالمی داشته باشید می توانید به موفقیت های بزرگی برسید.

۸- افراد موفق تمرکز می کنند.

این دسته از افراد روزانه چند دقیقه را به تفکر عمیق درباره ی اهدافشان اختصاص می دهند. به این فکر می کنند که باید برای رسیدن به یک هدف ، چه فعالیت هایی را انجام دهند. این تمرکز باعث می شود که برای رسیدن به هدف اشتیاق پیدا کنید. خلاقیتتان افزایش پیدا می کند. بنابراین می توانید برنامه ریزی صحیحی داشته باشید.

۹- افراد موفق به پیشرفت های کوچک خود اهمیت می دهند.

آن ها برای رسیدن به اهداف بزرگ، بر روی دستیابی به پیشرفت های کوچک تمرکز می کنند. آن ها سعی می کنند که روز به روز و به طور مداوم پیشرفت کنند تا به یک هدف بزرگ برسند. با این کار دستیابی به اهداف بزرگ اصلا کار محالی نیست. فقط کافیست هدف بزرگ را به فعالیت های کوچک تقسیم کرد. زمانی که به اهداف کوچک روزمره و هفتگی خود می رسید، خود را تشویق کنید. چون برداشتن همین قدم ها پیشرفت بزرگی است و شما را به سمت اهداف بزرگ می برد.

۱۰- افراد موفق صبح زود بیدار می شوند.

زود بیدار شدن رسم رایج همه ی افراد موفق است. طبق تجارب افراد موفق می توان گفت که کارهای زیادی را می توان در ساعات اولیه ی صبح انجام داد. در این ساعات سروصداها، عوامل حواس پرتی، قرار ملاقات ها و … کمتر مزاحم شما هستند. به همین دلیل کارهایی که در این ساعات می توان انجام داد، کمک بسیار زیادی در رسیدن به هدف می کنند.

نتیجه گیری

در آخر باید بگوییم که موفقیت یک شبه اتفاق نمیفتد. باید حتماً و حتماً خود را به انجام روزانه ی این فعالیت ها متعهد کنید. خود را متعهد کنید که به تدریج تغییراتی را در برنامه زندگی تان ایجاد کنید تا به اهداف خود برسید.

کتاب | مدیریت زمان | کتاب مدیریت زمان | برنامه ریزی | خانواده | برنامه ریزی درسی| کنکور | مشاوره | مشاور | روانشناسی

5/5 - (29 امتیاز)
دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه‌ها
  1. Abdul_reza eskandani می گوید

    Its good

    1. دو مشاور می گوید

      Thank you 🙏🌹

Translate »
[google-translator]